Eros Ramazzotti ka mbajtur një koncert në Verona Arena për dy netë të paharrueshme të mbushura me emocione. Dhe jo vetëm për këngët e tij por edhe për një dedikim të veçantë për vajzën e tij shtatzënë Aurora. Me kitarën në dorë ulur përballë publikut në një moment besimi dhe ndjenjash, kantautori i thotë vajzës së tij të madhe të ulur në rreshtin e parë: “Më bëre gjysh… Faleminderit Auri, të dua”.

Eros Ramazzotti është një baba i dashuruar, por po përgatitet të bëhet një super gjysh. Gjatë koncertit në Arena di Verona ai donte t’i bënte një dedikim të veçantë vajzës së tij: “Ti më bën gjysh – tha ai – dua që në skenë të këndojë me mua, qoftë mashkull apo femër… Gjëja më e rëndësishme është se ai është mirë dhe vjen në një botë më të mirë. Faleminderit Auri, të dua”. Vajza e madhe nga martesa e tij e parë me Michelle Hunziker ishte ulur në rreshtin e parë dhe e shikonte atë me sytë që shkëlqenin dhe një vështrim të ëmbël me barkun shtatzënë. Pak vende larg Giulia De Lellis e filmoi atë plot emocion dhe madje edhe influencuesi derdhi lot gëzimi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Eros Ramazzotti është rikthyer në skenë pas një pauze të gjatë. Ai performoi për dy mbrëmje në Verona Arena, duke i dhuruar publikut momente të mëdha emocioni me këngët e tij më të bukura. Mes fansave nuk mund të mungonte vajza e tij Aurora, me të cilën kantautori romak ka një lidhje shumë të fortë. Vetëm pak orë më parë, Ramazzotti më në fund kishte rrëfyer për ndjekësit se ishte shtatzënë. Thashethemet për shtatzëninë qarkullonin prej disa kohësh, por ajo gjithmonë ka preferuar të mos komentojë duke pritur momentin e duhur për ta zyrtarizuar. Para koncertit të të atit, ajo ka publikuar një video ironike dhe qesharake në të cilën ajo dhe i dashuri i saj Goffredo Cerza konfirmojnë lejlekun në fluturim. Menjëherë pas njoftimit të Aurorës, Michelle Hunziker komentoi gëzimin e të bërit gjyshe në Stories. Eros Ramazzotti zgjodhi skenën për të shprehur emocionet e tij për nipin ose mbesën e ardhshme.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb