Të tregosh në publik se vuan nga kanceri, nuk është e lehtë… por gazetarja e CNN, edhe pse me zërin që i dridhej, tregoi sfidën me të cilën po përballet, duke dhënë një mesazh të fortë.

Rrëfimi emocionues dhe shumë prekës i Sarah Schindner është bërë tashmë virale në rrjetet sociale, teksa nga studio e lajmeve tha se është në fazën e tretë të kancerit të gjirit dhe se po vijon kimioterapinë.

“Nuk kam qenë sëmurë asnjë ditë në jetën time. Unë nuk pi duhan… . E megjithatë ja ku jam me kancerin e gjirit në fazën e tretë. Është e vështirë të thuash me zë të lartë. Për të gjitha ju motrat e mia, ju lutemi bëni mamografitë tuaja çdo vit ”, tha ajo, teksa nuk mundi dot t’i mbante lotët.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: