Duket se “Ethet e Shqipërisë Turistike” nuk janë më as një version i filmit të famshëm të Travoltës. Sipas të gjitha statistikave kjo tendencë është realitet.

Sipas një statistike Tirana është destinacioni i tretë në botë pas Mynihut dhe Tokios që janë dy qytete metropole me numrin më të madh të turistëve.

Ndoshta duket si çudi por pas Tiranës ndodhet Nica dhe Cancun i Meksikës. Natyrisht Parisi dhe Roma që gjatë gjithë vitit së bashki me Venecian e kanë kreun turistik, e humbin pak në muajt e verës.

Po ngjitja e Tiranës është një evendt i fuqishem. Pasi edhe Korfuzi ndodhet shumë vende larg.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: