Pas pak nis sfida tjetër për Grupin C, ajo mes Serbisë dhe Anglisë.
Anglezët synojnë që të marrin 3 pikët e para të këtij kompeticioni, ku si gjithmonë janë ndër favoritët kryesorë për ta fituar, të paktën në letër. Nga ana tjetër është Serbia që edhe pse nuk ka bërë kurrë mirë në evente të mëdha, këtë vit mund të surprizojë shumë, teksa udhëhiqet nga 2 “yje” të këtij sporti si Milankoviç-Saviç dhe Vlahoviç.
“3 Luanët” janë të “etur” për fitore, dhe e kanë për synim që ta çojnë trofeun e Europianit në shtëpi këtë vit. Në vitin 2021 ishin shumë afër por që në fund u mundën nga Italia në finalen e “Wembley”-t.

FORMACIONET ZYRTARE
SERBIA (3-5-2): Rajkoviç; Pavloviç, Milenkoviç, Veljkoviç; Kostiç, Lukiç, Gudelj, Milinkoviç-Saviç, Zivkoviç; Mitroviç, Vlahoviç | Trajner: Dragan Stajkoviç
ANGLIA (4-2-3-1): Pikford; Uallker, Stouns, Guehi, Tripier; Aleksandër-Arnold, Rajs; Saka, Bellingham, Foden; Kejn | Trajner: Gareth Sauthgejt

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: