Shqipëria mori pikën e parë në Europian, teksa ndeshja ndaj Kroacisë u mbyll 2-2. Trajneri i njohur, Mirel Josa, i ftuar në News 24 në “Euro 24”, tha se zgjedhjet e bëra nga trajneri Sylvinho ishin të duhurat.

“Jam dakord me zëvendësimet e bëra nga trajneri Silvinjo. Ulja në stol e Brojës ishte zgjedhje e trajnerit. Varet si e ka marrë Broja lënien në stol. Tekniku mund ta aktivizonte. Manaj mbrojti edhe topin, përveç anës sulmuese.

Kroacia u kënaq me rezultatin momental 2-1. Me lëvizjet që bëri Sylvinho, ai është në rregull me të gjitha. Loja do fillojë me Bajramin në krah, e dinim” – tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb