Napoli fiton 2-1 ndaj Juventusit, në një sfidë plot emocione. Në minutën e 34-të, Vlahovic u shërbye në mënyrë perfekte, por u majta e tij u ndal vetëm nga shtylla. Kampionët në fuqi të Italisë dominuan në mbajtjen e topit në fraksionin e parë dhe u shpërblyen me gol në fund.

Në të 45-tën, super-Kvaratskelia ndëshkoi portierin Ëojciech Szczesny me një gjuajtje të bukur nga brenda zonës.  “Zonja e Vjetër” barazoi shifrat me Chiesan, ndërsa Raspadori nderoi napoletanët me golin e tij në fund.   Napoli është në vendin e shtatë, duke u afruar kështu me Europën. Ekipi i Allegrit renditet në vendin e dytë me 57 pikë.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb