Numri i njerëzve të rrëmbyer gjatë sulmeve të Hamasit të 7 tetorit në Izrael është midis 240 dhe 253. Të paktën kështu thonë vlerësimet e fundit.

Deri më sot, ata që mbahen ende peng në Rripin e Gazës vlerësohet të jenë rreth 130, që janë fshehur nga Hamasi.

Po ashtu raportohet se të paktën 30 pengje kanë vdekur, ndërsa 100 janë bashkuar me familjet e tyre. Përveç pengjeve, lufta Hamas-Izrael ka sjellë vdekjen e shumë civilëve të pafajshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: