Fermerët protestues kanë bllokuar pikat kufitare midis Belgjikës dhe Holandës, qendrat belge të monitorimit të trafikut holandez të raportuara në Platformën X sot.

Kalimi kufitar për në Antwerp, qyteti i dytë më i madh i Belgjikës dhe porti i dytë më i madh i Evropës, është një nga ato të bllokuarat.

Mediat lokale raportojnë se shumica e protestuesve vijnë nga Belgjika dhe disa janë holandezë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb