Provat zyrtare përpara garës për Çmimin e Madh të Monacos ishin tejet interesante. 2 pilotët e Ferrarit bënë gjithçka mirë, duke zënë 2 vendet e para.

Charles Leclerc u pozicionua i pari, pas një paraqitje fantastike. Fill pas tij ishte Carlos Sains.

Max Versttapen është i katërti, renditje kjo shumë e mirë për të. Leëis Hamilton nuk e ka ndërmend të “kthjellohet”, pasi sot e pa veten në vendin e tetë. Gara do të mbahet nesër dhe interesi është i madh.

 

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb