TIRANE-Shqipëria vijon të jetë në vendin e 58-të në renditjen e FIFA-s për muajin dhjetor. Sipas klafikimit të publikuar nga Federata Botërore e Futbollit, në krye të klasifikimit vijon Gjermania me 1725 pikë, pas saj është Argjentina dhe në vend të tretë Kolumbia. Surprizon Belgjika qe ndodhet në vendin e katërt, ndërsa Italia nuk është as në dhjeteshen e parë.

Gjermani 1725 pike
Argjentinë 1538
Kolumbi 1450
Belgjikë 1417
Holandë 1374
Brazil 1316
Portugali 1160
Francë 1160
Spanjë 1142
Uruguaj 1135
——–

58.Shqipëria 543 pikë.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: