Mbrojtësi i Atletico Madrid Luis Felippe në një intervistë është shprehur  se Lionel Messi duhet ta fitojë Topin e Artë.
“Nuk ka rëndësi nëse dikush e fiton Botërorin apo Ligën e Kampionëve, Messi është më i miri”.

Kështu ka thënë Filipe Luis kur është pyetur për çmimin për lojtarin më të mirë të FIFA’së, i cili ka shtuar se ky çmim ka humbur kuptimin për shkak të mungesës së  Lionel Messit.

FIFA ka zyrtarizuar Cristiano Ronaldon, Luka Modriç dhe Mohamed Salah në garë për më të mirin e botës për sezonin e shkuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: