Regjisori Robert Budina, i ftuar në rubrikën “Kjo Javë” në News24, ka folur dhënë detaje mbi “Filmin Europa”.

Budina tha se ne ishim shtëpia prodhuese e të gjitha filmimeve në Shqipëri.

“Në thelb është mirësia e popujve të vegjël, përballë cinizmit të popujve të mëdhenj që bëjnë gjeopolitikat e mëdha”, tha Budina.

Budina tha se ka qenë përgjegjësi për pjesën e aktorëve, të cilët nuk ishin profesionistë, janë zgjedhur nga rruga, luajnë për herë të parë në këtë film.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: