Një zjarr ka përfshirë kodrën e lagjes Kordhocë në Lazarat pasditen e sotme. Gazetarja Brikena Meta raportoi për “BalkanWeb” se forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes duke bërë të mundur shuarjen e flakëve, teksa zjarri ka shkrumbuar afro 1 dynym kullotë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ndërkohë ndërhyrja e zjarrfikësve ka bërë të mundur të shpëtohen nga flakët 50 rrënjë ullinj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: