Shtatë persona kanë vdekur dhe 34 janë plagosur nga bombardimet ruse në qytetin lindor të Kharkiv, tha guvernatori i rajonit.

Oleg Synegubov tha se Rusia kishte qëlluar në një zonë të banuar. Ai tha se tre nga të plagosurit ishin fëmijë dhe një nga të vrarët ishte një foshnjë shtatë muajshe

Rusia mohon se ka vënë në shënjestër civilët, pavarësisht provave të konsiderueshme se shtëpitë e jo-luftëtarëve janë goditur nga sulmet ruse, dhe civilët janë vrarë me armë zjarri në vrasje të stilit të ekzekutimit ose ndërsa iknin nga qytetet nën bombardime.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb