PSG pret me padurim se çfarë do të vendos Messi në lidhje me të ardhmen e tij. Presidenti Al Khelaifi është i gatshëm t’i plotësojë çdo kërkesë ekonomike, por duket se paratë nuk e joshin më Messin, të paktën jo në këtë pikë, pasi nëse do të ishte për para do të kishte zgjedhur ofertën nga Arabia Saudite. PSG ka gati në tavolinë një “çek të bardhë” dhe një kontratë të re 1 vjeçare, por në Spanjë insistojnë se për momentin Barcelona është favorite, “pleshtin” e tundon shumë ideja për të mbyllur karrierën në klubin ku u rrit dhe u bë i famshëm:

  • foto galeri
  • foto galeri

“Barcelona bën llogaritë me Messi-n”, shkruam Marca duke shtuar se Laporta është në kontakt të vazhdueshëm me Messi-n. “Dëshirojmë Messin”, shkruan Mundo Deportivo duke iu referuar deklaratës së dhënë nga zëvendës presidenti i Barçës. Në të njëjtën linjë është edhe e përditshmja tjetër Sport.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: