Pa Champions League, Juve është e detyruar të shes. Emri i parë që pritet të sakrifikohet është Dusan Vlahovic, i shumëkërkuar nga disa ekipe “big”, por forma e tij jo e mirë ka bërë që vlera e kartonit të ulet ndjeshëm. Bayern Munich është ekipi kryesor që po ndjek prej kohësh “bomberin” serb, mbi të gjitha pasi në stol u Thomas Tuchel.

Vlahovic
Vlahovic

Klubi gjerman ka paraqitur një ofertë zyrtare në dyert e Juves, 50 milionë euro, plus 5 të tjera, por kjo ofertë e Bayern është refuzuar në mënyrë të prerë nga drejtuesit e Juves. Vlahovic ka një kontratë deri në 2026, për këtë arsye torinezët janë komod në negociata.

Tuttosport
Tuttosport

Sipas Tuttosport: Juve i ka kthyer përgjigje Bayern Munich: 80 milionë euro, ose nuk largohet. Kjo është një shifër që Bayern nuk dëshiron ta paguaj, të paktën jo për momentin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb