Besimtarët myslimanë në Shqipëri kanë falur gjatë mëngjesi të sotëm Kurban Bajramin.

Kurban Bajrami është një festë e rëndësishme për myslimanët.

Kjo është një ditë e mëshirës, faljes dhe sakrificës. Kurban Bajrami njihet ndryshe edhe si dita e “Flijimit”.

 

Kurban Bajrami2
Kurban Bajrami2
Kurban Bajrami3
Kurban Bajrami3
Kurban Bajrami4
Kurban Bajrami4
Kurban Bajrami Fier1
Kurban Bajrami Fier1

News 24 dhe Balkanweb uron të gjithë besimtarët myslimanë: Gëzuar Kurban Bajramin!

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb