Egnatia ka fituar sot titullin kampion të Superiores dhe në edicionin e ardhshëm do të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve. Një arritje e jashtëzakonshme për skuadrën rrogozhinase, e cila merr pjesë vetëm për herë të dytë në historinë e saj në kompeticionet ndërkombëtare.

Meqë skuadra e drejtuar nga Edlir Tetova ka një koeficient të ulët, ajo do të shkojë përsëri t në vazon e skuadrave të dobëta dhe një vend në vazon e skuadrave të forta i është lënë pikërisht skuadrës së Ballkanit. Kjo e fundit do të shkonte në vazon e ekipeve të dobëta nëse Partizani, me një koeficient më të lartë, do të fitonte titullin.

Për ekipin kampion të Superiores kësisoj mund të ketë kundërshtarë të vështirë në shortin e e turit të parë si Ferencvarosh, Karabak, Sllovan Bratislava, Ludogorets e Steaua.

Dede
Dede

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb