Roma-Milan ishte një ndeshje e veçantë edhe për Alayah Pilgrim, futbollisten e ekipin verdhekuq. Alayah e ndoqi ndeshjen në tribunën e stadiumit Olimpik, por nuk e kishte të lehtë. Nga njëra ana është ekipi i saj, Roma, skuadër me të cilën po udhëheqin futbollin e femrave në Itali, por nga ana tjetër është Alayah është e fejuara e Okafor, futbollistit të Milanit.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Sulmuesja bukuroshe sigurisht që festoi për ekipin e saj, por e sigurt është se në shtëpi nga ngushëlluar Okafor. Në fund, festa ishte e gjitha për verdhekuqtë, të cilët siguruan një biletë për në fazën gjysmëfinale të Europa League.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb