Kryeministri shqiptar Edi Rama, pas turit në Athinë, sot ishte i pranishëm në Milano. Rama u prit në vendin fqinj nga shumë shqiptarë, që kishin mbushur sallën plot.

Fotot tregojnë gjithë atmosferën e takimit të kryeministrit me shqiptarët në Milano. Të pranishmit kanë valëvitur flamurin shqiptar dhe atë italian. Ndërsa, në një sfond shfaqej një flamur gjigand i Shqipërisë.

Rama2
Rama2
Rama3
Rama3
Rama4
Rama4
Rama6
Rama6
Rama55
Rama55

Kreu i qeverisë Edi Rama nga Milano tha se shqiptarët në Itali ia dolën që të thyejnë paragjykimet fillestare. Ai u shpreh se shqiptarët në vendin fqinj kanë të drejtë të jenë krenarë, pasi edhe Shqipëria po ecën në shinat e drejtësisë dhe në rrugën europiane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: