Duka dhe dukesha e Sussex kanë marrë pjesë në WellChild Awards, në nder të fëmijëve britanikë të sëmurë rëndë dhe kanë folur me Matilda Booth, një vajzë 7 vjeçare e Sowerby Bridge, e cila ka probleme me shtyllën kurrizore dhe lëviz vetëm nëpërmjet një karrigeje me rrota.

Meghan Markle dhe djali i Dianës kanë treguar se janë shumë të ndjeshëm dhe në rastin e parë publik e kanë dhënë provën.

Matilda i ka dhuruar një tufë me lule dukeshës e cila i ka thënë vajzës “të mos humbë kurrë buzëqeshjen e saj të ëmbël”.
(da.xha/BalkanWeb)

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb