Spanja vërtetoi ndaj Italisë se janë një super ekip, dominuan “azzurrët” në çdo aspekt, duke hedhur kandidaturën e tyre si favorit kryesor për të triumfuar në këtë Evropian. Pa shumë lojëra fjalësh, nga Spalletti dhe deri te mediat, të gjithë në Itali pranuan supermacinë e “furisë së kuqe”: “Italia e vogël”, shkruan La Gazzetta dello Sport.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Reset, Evropiani ynë vendoset të hënën kundër Kroacisë”, ishte titulli kryesor i Corriere dello Sport. “Na shkoi sërish mirë”, shkruan TuttoSport, me të përditshmen torineze që është e kënaqur me këtë humbje minimale 1-0.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në Spanjë, mediat janë në festë pas këtij suksesi, ndërsa titulli më “pikant” ishte ai i Marca: “Mund të ëndërrojmë për gjëra të mëdha”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb