Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një seri fotosh nga takimi i zhvilluar ditën e sotme në Milano të Italisë me shqiptarë që jetojnë e punojnë në shtetin përtej Adriatikut.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në sallën e mbushur me mijëra shqiptarë mbizotëronin ngjyrat kombëtare kuq e zi dhe simbolet kombëtare, por nuk munguan as flamujt italianë.

Nga takimi i sotëm Rama u ka bërë thirrje sot emigrantëve në Itali që të kthehen në Atdhe dhe të kontribuojnë për ta çuar më shpejt Shqipërinë aty ku duhet të jetë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb