Princesha Charlotte dhe ​​spektatorin në Lojërat e Commonwealth. Në tribunë me babain e saj William dhe nënën e saj Kate, princesha ndoqi garat e notit në qendër të Birminghamit.

Lojërat e para të Commonwealth nuk harrohen kurrë. Ose të paktën kështu do të jetë për Princeshën Charlotte, e cila ishte në gjendje të ndiqte garat e notit me nënën dhe babin e saj në Qendrën Ujore Sandwell në Birmingham.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Charlotte, 7 vjeçe, e ndoqi me shumë pasion garën e 1500 metrave në stilin e lirë, mes një grimasi zhgënjimi dhe një shpërthimi lumturie.

Charlotte gjithashtu u takua personalisht me notarin Warren Lawrence, të ekipit xhamajkan. Për princeshën e vogël ishte vërtet një javë sporti, duke pasur parasysh që të dielën ajo u gëzua edhe për fitoren e kombëtares angleze në finalen e kampionatit europian të futbollit për femra. Lojërat e nisura më 28 korrik, do të mbyllen më 8 gusht.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb