Teksa i gjithë rrjeti ‘shpërtheu’ në komente dhe reagime pas deklaratës së dyshimtë të Sabianit, ku tha se një nga ata që kishte përfituar më shumë nga miqësia e tij ishte Iliri, vjen reagimi nga këngëtari. Ky i fundit i ka vënë ‘kapakun’ thashethemeve mbi mundësinë e prishjes së miqësisë me Ilirin, fituesin e Big Brother Vip.

Këngëtari ka publikuar një video në Instastory krahas së cilës shkruan:

“Qentë le të lehin, karvani ecën përpara”, duke etiketuar edhe balerinin, i cili nuk e ka ripostuar videon.
Mesa duket me këtë postim Sabiani i ka dhënë një mesazh publikut se ai është akoma mik i mirë me Ilirin dhe se nuk janë të vërteta fjalët që po qarkullojnë për një prishje miqësie mes tyre, ndërsa e quan vëllaçko në postim.

  • foto galeri
  • foto galeri

Gjithçka nisi pas një deklarate që bëri Sabiani teksa ishte i ftuar në emisionin e binjakëve Veshja ‘Me ler të flas’ ku tha se ishte zhgënjyer nga personi të cilin e konsideronte si vëlla.

Biseda:
Donaldi: Cili nga banorët ke menduar se ishte ndryshe dhe të ka dalur ndryshe?
Sabiani: Pothuajse të gjithë, jo në pritshmëritë e mija
Romeo: Cili ka përfituar më shumë nga ty?
Sabiani: Vëllai im Iliri ka përfituar më shumë, nuk mund të flas nga jashtë, unë nuk do të ndryshoja si karakter, do gjeja një vëlla ose një motër aty.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb