TIRANË

Qeveria ka publikuar një listë të gjatë me numra llogarish, ku të gjithë qytetarët e interesuar mund të kontribuojnë financiarisht për të prekurit e tërmetit shkatërrimtar. Deri në këto momente raportohet se si pasojë e tërmentit 22 persona kanë humbur jetën dhe mbi 600 të tjerë kanë mbetur të plagosur.


Në listën e publikuar nga qeveria janë tetë banka të nivelit të dytë, ndërsa ata që duan të bëhen pjesë e ndihmës mund të zgjedhin njërin prej numrave.


43d13940 275b 40cc 8810 E936d5f2e19d
43d13940 275b 40cc 8810 E936d5f2e19d

Tërmeti i orës 03:55 minuta shkundi të gjithë territorin e vendit, ndërkohë dëmet më të forta janë regjistruar në zonat e Durrësit dhe në Thumanë.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: