Ansu Fati, sulmuesi 20-vjeçar i Barcelonës, ka përfunduar në shënjestrën e Premier League. Sipas asaj që raporton AS, talenti spanjoll është vendosur nga Ten Hag na majën e listës së dëshirave për sezonin e ri.

Man.City e ka të zgjidhur çështjen e sulmit, por në verë do të përpiqen të gjejnë një zëvendësues për Ilkay Gundogan. Sipas mediave, Pep Guardiola ka piketuar Alexis Mac Allister. Mesfushori argjentinas ishte një nga zbulimet e Botërorit duke tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha Evropiane.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në shtëpinë e Arsenal po punojnë për të blinduar disa nga yjet e ekipit. “Topçinjtë” janë të gatshëm të rinovojnë kontratën me Bukayo Saka dhe William Saliba.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb