Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë një ndër tifozët e Kombëtares Shqiptare sot në Elbasan Arena. Ai ka qenë në tribunën e nderit përkrah Presidentit të FSHF-së Armand Duka.

Në kohën kur është kënduar himni, Kreu i Shtetit ashtu si gjithë të pranishmit është çuar më këmbë dhe ka shoqëruar himnin me dorën në zemër.

Meta ka takuar dhe ish-trajnerin e Shqipërisë Gianni de Biasin dhe të dy bashkë kanë bërë simbolin e shqiponjës me duar por jashtë stadiumit.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb