Një i ri nga Kosova ka ndërruar jetë mbrëmë, pasi e ka shtypur treni në Zuingen, afër Bazelit.

Rasti u raportua nga mediat zvicerane, të cilat saktësuan se ai u godit nga një linjë e huaj që po kalonte në hekurudhë gjatë kohës që po kryheshin punime, shkruajnë mediat kosovare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Viktima është identifikuar si Martin Doda nga Komuna e Gjakovës. Familjarët dhe miqtë e viktimës kanë shprehur ngushëllime për të riun gjakovar. 29-vjeçari kishte vite që jetonte në Zvicër.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb