Vijojnë të jenë ende aktive disa vatra zjarri në Peqin, të cilat janë shfaqur prej ditës së enjte.

Nga zjarri janë prekur deri më tani të paktën 6 hektar ullishte dhe masive me shkurre.

  • foto galeri
  • foto galeri

Megjithë mobilizimin e shërbimit zjarrfikës të Bashkisë së Peqinit dhe bashkive fqinje të Rrogozhinës, Belshit, Elbasant, Cërrikut e Gramshit, situata mbetet problematike, pasi në pjesën më të madhe terreni është i vështirë për t’u ndërhyrë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: