Pak orë më parë, shtetasi Klodian Keqi ka qëlluar për vdekje një 55-vjeçar në Fushë-Krujë, i cili ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës.

Por kjo nuk është hera e parë që emri i tij lidhet me një vepër kriminale.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se Klodjan Keqi edhe në vitin 2010 ka tentuar të vrasë një tjetër person.

Së bashku me vëllanë e tij, Jetmir Keqi kanë tentuar të vrasin me armë zjarri automatike për motive të dobëta, Mustafa Dacin. Familjet kishin konflikte.

Në atë kohë, Klodjan Keqi u arratis së bashku me armën e krimit. Ngjarja ndodhi pranë një karburanti në rrugën kryesore Fushe Krujë – Krujë.

Bcc18bdb D9ab 48d0 9367 E53377f85b60
Bcc18bdb D9ab 48d0 9367 E53377f85b60

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb