Vijon të jetë shqetësuese situata nga zjarret në Shqipëri. Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje Malin e Shëngjinit, pranë Ranës së Hedhun.

Kanë qenë pushuesit, ata që kanë telefonuar në redaksinë e “BalkanWeb”, duke ngritur shqetësimin, pasi tymi e flakët e mëdha kanë përfshirë një pyll të dendur me pishe, pranë zonës së banuar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Pushuesit kanë sjellë pamje në redaksinë e “BalkanWeb”, ku shihet se situata është tejet problematike.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:50, kemi marrë njoftim së në malin e Shengjinit, Lezhë, ka rënë zjarr.

Mënjëherë kanë shkuar në vendngjarje shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses, të cilët punojnë për shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave dhe identifikimin e autorit/ve të zjarrvënies.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb