Betimi i Presidentit të ri Bajram Begaj në Parlament u shoqërua me një thirrje për unitet të kombit dhe lënie mënjanë të ndasive politike.

Kreu i ri i Shtetit pas fjalimit të tij u largua në shoqërinë e kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, por takoi edhe disa prej figurave politike të opozitës.

Dy përfaqësuesit e parë të opozitës që e takuan Begajn ishin deputeti demokrat Kreshnik Çollaku dhe kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb