Teksa inflacioni dhe rritja e çmimeve ka uzurpuar botën, Franca ka marrë vendimin për të kompensuar qytetarët që shkojnë në punë me automjetet  e tyre.

Kryeministrja Elisabeth Bourne ka njoftuar ndihmën prej 100 eurosh do mund ta përfitojnë francezët me ekonomi të dobët.

Zyrtarët kanë bërë me dije se për të përfituar këtë vlerë, përfituesit duhet të paraqesin aplikimin përkatës online, duke treguar targën e makinës së tyre dhe duke deklaruar se u duhet makina për të mbërritur në vendin e punës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb