Franca po planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike “Vape”. Ky lajm është bërë me dije edhe nga vetë ka thënë kryeministrja, Elisabeth Borne .

“Është çështje e rëndësishme për shëndetin publik”, ka thënë Borne, duke shtuar se qeveria është duke hartuar programe kombëtare për luftimin e cigares.

Sipas saj, ky vendim vjen pasi ka rezultuar se këto modele janë përgjegjëse për 75.000 vdekje brenda një viti në Francë.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: