SHBA

Francia Raisa thotë se t’i dhuronte veshkën mikeshës së saj, Selena Gomez-it, ishte gjëja më e mirë që ajo ka bërë në jetën e saj. Duke folur hapur për dhurimin, ajo tha se ishte një akt dashamirësie, duke hedhur poshtë thashethemet se ajo ishte “e detyruar” ta bënte atë.

Francia i dhuroi veshkën Gomez-it në vitin 2017, pasi veshkat e saj ishin dëmtuar nga lupusi. Më pas, u tha se mikeshat ishin zënë dhe nuk flisnin derisa u pajtuan në vitin 2023.

Tani, Raisa thotë se akti i saj ka qenë gjëja më e mirë që ajo ka bërë në gjithë jetën e saj. Duke u shfaqur në podkastin “The Art of Kindness” me Robert Peterpaul, ajo u pyet se cili ishte akti i saj më i mirë dhe ajo u përgjigj:

“Përveç dhurimit të një veshke? Ishte padyshim një zgjedhje personale. Ishte padyshim vetëm një akt dashamirësie, pavarësisht se çfarë thashethemesh qarkullojnë. Ishte diçka që thjesht bëra sepse u ndjeva me të vërtetë e gatshme për ta bërë atë dhe që atëherë jam bekuar.

E vendosa veten në një pozicion ku njerëzit janë të interesuar për jetën time personale. Uroj që kjo të mos ishte kaq çmenduri sa ka qenë. Unë kam qenë vetëm në udhëtimin tim që atëherë dhe gjëja ime e preferuar për këtë është se kam qenë në gjendje të flas me donatorë të tjerë të mundshëm, askush nuk e di se unë e bëj këtë.”

Raisa dhe Gomez u takuan në një ngjarje bamirësie në vitin 2007 dhe u bënë mikesha. Grindja e tyre filloi kur Selena tha në një intervistë në vitin 2018 se shoqja e saj e vetme në industri është Taylor Swift, për të cilën Raisa nuk u duk aspak e lumtur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb