TIRANE

Pazari i Ri sjell në datat 19-20-21 prill një përvojë unike, që vetëm Funky Days&Nights ofron. Plot tre ditë e net të ngrohta të dedikuara muzikës, ushqimit, artit dhe kulturës.

Funky Days & Nights sjell një përvojë të pazakontë, duke kombinuar muzikën, ushqimin, artin dhe kulturën në një ngjarje të vetme.Për ata që duan të zhyten në një atmosferë retro, surprizat e veçanta të prezantuara me tingujt mahnitës të artistëve më të dashur të momentit do t’i bëjnë të ndjehen si në një kohë tjetër. Ky event jo vetëm që do të transformojë pamjen e Pazarit të Ri, por gjithashtu do të ndikojë në perceptimin e Tiranës për tre ditë dhe net të plotë.

Artistët dhe DJ-të do të jenë motori i ritmeve të mahnitshme, ndërsa aktivitetet rekreative do të krijojnë momente të paharrueshme për të gjithë të pranishmit, nga të vegjël deri te të rriturit. Retro Vespa dhe tregtia e vjetër në Flea Market do të rikthejnë kujtimet nostalgjike, ndërsa brunch-i në Pazari do të ofrojë një përvojë gastronomike të jashtëzakonshme. Për të shtuar edhe më shumë emocione, fasadat e godinave do të shërbejnë si ekran për projeksione magjike, duke krijuar një atmosferë ende më të mahnitshme dhe të përmbushur me magji.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Axhenda:
E Premte, 19 Prill:
• 18:00 – 20:00: Projeksione interaktive me DJ dhe muzikë klasike. Një ndjenjë e magjisë dhe harmonisë që do t’ju bëjë të hyni në një botë të re.
• 20:00 – 21:30: Fanfara Band. Tingujt e muzikës që ngrihen lart në qiell, duke shpërndarë gëzimin dhe emocionet.
• 21:30 – 23:00: Offchestra Band. Performanca e tyre do t’ju bëjë të ndiheni të lidhur me muzikën dhe të kërceni në ritmin
E Shtunë, 20 Prill:
• 10:00 – 20:00: Flea Market: Prezantimi i produkteve të vjetra dhe të reja do të jetë një vend ku vizitorët mund të shfletojnë dhe blejnë produkte të ndryshme. Në mes të stendave të veshjeve, artit, antikvitetit dhe shijes së ndryshme, do të gjeni një botë të plotë kujtimesh e mundësish.
• 11:00 – 16:00: Vespa Club Albania: Mjetet e vjetra Vespa do të sjellin një atmosferë nostalgjike. Një kohë kur motorët e vjetër shënonin historinë e qytetit, dhe tani ata janë kthyer për të na kujtuar kohërat e kaluara dhe të sjellin një dozë aventurë.
• 12:00 – 15:00: Brunch te Pazari, Dj & Colorwine: Përvoja e pazareve do të jetë ndryshe këtë fundjavë. Në mes të ngjarjeve, mund të shijoni një brunch të veçantë, ku shijet e kuzhinës së ndryshme do t’ju bëjnë të ndiheni si në një udhëtim gastronomik.
• 18:00 – 20:00: Projeksione interaktive me DJ: Ndjeni magjinë e krijuar nga dritat, ngjyrat dhe forma që shfaqen në muret e qytetit. Një udhëtim vizual që do t’ju bëjë të ndiheni pjesë e një fantazie.
• 20:00 – 20:30: Flashmob: Dhjetë çifte performuesish do të kërcejnë nëpër pazar. Energjia, ritmi dhe spontaneiteti do t’ju bëjnë të ndiheni të lirë dhe të lumtur.
• 20:30 – 22:00: Kamela Islamaj & Band: Performanca e tyre do t’ju bëjë të ndiheni të lidhur me muzikën dhe të kërceni në ritmin e këngëve të tyre.
• 22:00 – 23:30: Sardi Struga Solo: Një koncert i veçantë për të mbyllur këtë ditë
E Diel, 21 Prill:
• 10:00 – 16:00: Flea Market: Vazhdon prezantimi i kujtimeve, ku mund të gjeni gjëra të reja dhe të vjetra, të cilat do t’ju bëjnë të ndiheni si në një aventurë blerjesh.
• 11:00 – 16:00: Vespa Club Albania: Mjetet e vjetra Vespa do të sjellin një atmosferë nostalgjike edhe sot. Një mundësi për të fotografuar në këto mjete të kohës së kaluar.
• 12:00 – 15:00: Brunch te Pazari, Dj & Pikture: Ekperienca vazhdon me një brunch të veçantë. Kësaj here, mund të merrni pjesë edhe në një aktivitet krijues: Pikture ne shesh.
• 16:00: Përfundim i fundjavës së ngjarjes: Pas tre ditësh të emocioneve, muzikës, artit dhe argëtimit, “Funky Days & Night” mbyllet me kujtime të paharrueshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb