Numri i njerëzve të evakuuar për shkak të përmbytjeve në rajonin e Orenburgut të Rusisë është rritur në 7700, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve TASS duke cituar qeverinë lokale.

Më shumë se 300 shtëpi u përmbytën në qytetin rus të Orenburgut pasi lumi Ural u ngrit gjysmë metri përtej pikës së tij të shpërthimit, thanë zyrtarët, pasi shkrirja e borës nga malet Ural shkaktoi përmbytjet më të këqija në dekada.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb