Dy persona kanë rënë në pranga nga Policia në Kosovë. Ka qenë një ndalesë nga efektivët që ka zbuluar se drejtuesi i metit i cili ishte nën shoqërinë e një personi tjetër ka gëlltitur qesen, e cila pas hetimeve rezultoi se ishte me lëndë narkotike. Ndërkohë që policia zbuloi se ishte pikërisht pasagjeri ne mjetin që ndaluan për kontroll personi që i kishte siguruar lëndën narkotike shokut të tij. Teksa hetimet janë në vijim, dy të rinjtë do të përballen me akuzat.

Njoftimi i Policisë:

“Personat e dyshuar E.XH., (viti i lindjes 1982) dhe A.I., (viti i lindjes 1979) janë ndaluar, por gjatë ndalimit është vërejtur se i dyshuari i dytë me qëllim të fshehjes së dëshmive ka gëlltitur një qese të vogël me lëndë narkotike të llojit kokainë, të cilën paraprakisht e kishte blerë nga i dyshuari i parë”, njofton policia, transmeton Express.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: