Policia e Kosovës ka njoftuar për gjetjen e dy mjeteve të dyshimta (granata dore) në Graçanicë.

Ngjarja është regjistruar të hënën dhe sipas informacioneve granatat janë gjetur rreth orës 15:38.

Granatat janë gjetur teksa po kryheshin disa punime në një objekt të braktisur.

Policia vijon hetimet, ndërsa granatat janë marrë nga njësitë e FSK dhe KFOR-it.

 

Njoftimi i policisë së Kosovës:

“Gjatë kryerjes së punimeve në një objekt të braktisur, janë gjetur dy mjete të dyshimta (granata dore), të cilat janë tërhequr nga njësitet e FSK-se dhe KFOR-it në mënyrë të sigur

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: