Pasditen e 27 majit rreth orës 16:10, në fshatin Kalishtë të Strugës është gjetur një granat e Luftës së Parë Botërore e kalibrit 95 milimetra, thonë nga MPB.

Granata është larguar në mënyrë të sigurt nga persona përgjegjës nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim-Manastir për procedurë të mëtejshme, shkruajnë mediat vendase.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: