Policia e Kosovës ka njoftuar se në Lipjan një qytetar ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes.

Qytetari ka njoftuar se përderisa ishte duke punuar në oborrin e tij ka hasur në këtë mjet.

Njësia për deminim e KFOR-it ka bërë tërheqjen e mjetit.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë për incident.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb