KFOR shënoi sot një çerek shekulli angazhim dhe përkushtim drejt sigurisë së qëndrueshme në mbarë Kosovën dhe stabilitetin rajonal, në një ceremoni të mbajtur sot në Kampin “Film City”.

Në këtë ceremoni morën pjesë presidentja Vjosa Osmani, komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutash, krerët e Misionit të EULEX-it, UNMIK-ut, OSBE-së, përfaqësuesi i Bashkimit Evropian si dhe shumë ambasadorë të vendeve të ndryshme që kontribuojnë me trupat e tyre në KFOR dhe liderët fetarë.

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutash tha se KFOR-i është i angazhuar për sigurinë në mbarë Kosovën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: