GJERMANI

Pesë persona kanë humbur jetën pas një zjarri që shpërtheu në një pallat në qendër të Lambrecht, në Landin gjerman të Renania-Palatinato.

Për shkaqet e zjarrit, që ka nisur nga një kuzhinë, ka nisur një hetim.

Flakët janë përhapur rreth orës 23.30 të mbrëmjes së djeshme, sipas raportimit të bërë nga policia lokale mëngjesin e sotëm.

Mes viktimave është edhe një grua. Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë në vendngjarje me të paktën 100 forca.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb