Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëron Izraelin që të ndalojë ofensivën e tij ushtarake në Rafah në Gazën jugore, raportojnë mediat e huaja.

Pas këtij vendimi, kryeministri Izraelit do të ketë një komunikim urgjent me ministrat e kabinetit të luftës.

Mediat vendase raportojnë gjithashtu se Gjykata urdhëron Izraelin të hapë kalimin në Rafah për të lejuar hyrjen e ndihmave humanitare.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: