Një burrë gjysmë i zhveshur ka hipur në një ndërtesë 12-katëshe në Selanik, Greqi dhe kërcënon se do të hidhet. Incidenti po ndodh në rrugën Lagada dhe sipas mediave greke, personi që ka hipur në tarracën e pallatit 12-katësh është shqiptar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Forca të forta policie kanë nxituar në vend, si dhe një brigadë e Brigadës së Zjarrfikësve dhe EKAB.

Burri i tha policisë se nuk ka dokumente qëndrimi në vend, s’ka para dhe jeton në një kasolle. Ai gjithashtu tha se djali i tij po kryen shërbimin e tij ushtarak në Evros.

“Djali im i shërben ushtrisë greke në Evros. Kaq vjet këtu, kaq taksa paguar, mbeta pa punë, pa leje qëndrimi”, deklaroi ai në thirrjen e tij të dëshpëruar.

https://www.youtube.com/watch?v=9YJ0xn1eqyk&feature=youtu.be&ab_channel=ThestivalGr

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: