Barcelona tregohet cinike në fushën e Cadizit. Në transfertë, mjaftoi një triumf 0-1, në takimin e mbajtur në “Mirandilla Stadium). Ashtu siç pritej, katalanasit dominuan në pjesën e parë me mbajtjen e topit, duke u vendosur kështu në kërkim të golit të epërsisë.

Për të ardhur te goli, në minutën e 35-të, gjatë zhvillimit të një goditje këndi, një super-lëvizje e Joao Felix nxori “blof” mbrojtjen vendase. Portugezi realizoi gol, duke ndezur festën mike në stadium. Barcelona e vendit të dytë është -8 nga Reali, që kryeson klasifikimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb