Një ngjarje e përgjakshme me armë zjarri ka ndodhur në orët e para të së dielës, në orën 03.40, jashtë klubit Cabaret në Marousi, në Avenue Kifissias 10-12, si pasojë e të cilit një 21-vjeçar ka humbur jetën ndërsa një 20-vjeçar. është dërguar në spital me plagë.

Sipas informacioneve të zougla.gr, i riu që humbi jetën është qëlluar me plumb në qafë.

I plagosuri, i cili është ushtar, është qëlluar me plumb në kofshë. Forca të forta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën, këtu kanë gjetur një gëzhojë 9 mm dhe një pistoletë. Dy të rinjtë u dërguan në spitalin e Kryqit të Kuq. Hetimet policore janë duke vijuar ndërsa autori i sulmit është shpallur në kërkim. Hetimet paraprake janë ndërmarrë nga Drejtoria e Sigurimit të Atikës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb