Katër shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në Peruxhia, ndërsa dyshohet për një seri vjedhjesh të kryera në bashkëpunim.

Të arrestuarit janë të lindur në vitet 1985, 1990 dhe dy në vitin 2000.

Hetimet, të kryera nga Skuadra Fluturuese e Perugias, filluan shkurtin e kaluar, kur dy nga të dyshuarit grabitën një dyqan në Bastia Umbra, duke marrë letra gërvishtëse dhe 7,000 euro para.

Hetimet e mëtejshme hetimore zbuluan se të dy së bashku, me dy bashkatdhetarë të tjerë, ishin përfshirë në 9 vjedhje të tjera të ngjashme në lokacione të ndryshme të Umbrianit.

Të katër të arrestuarit janë dërguar në burgun e Perugia Capanne.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb