Kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e 1200 vendeve të reja praktike pune në administratën publike.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkroi se kriter është pasja e një diplome Bachelor.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se hapen aplikimet për mbi 1200 pozicione të reja praktike pune në administratën publike, për të gjithë të rinjtë e moshës 21-26 vjeç, që zotërojnë minimalisht një diplomë Bachelor, dhe ku secili i interesuar mund të bëhet pjesë e thirrjes deri më 15 gusht 2024, duke aplikuar në linkun

https://praktika.riniafemijet.gov.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb